WELKOM OP DE WEBSITE VAN DE

PROTESTANTSE GEMEENTE

EIBERGEN - REKKEN.

 

Als Protestantse Gemeente Eibergen - Rekken willen wij een gastvrije gemeenschap zijn, waar mensen aan de ene kant geborgenheid, veiligheid en zorgzaamheid ervaren en aan de andere kant openheid, ruimte en respect.
We ondersteunen elkaar en anderen, die we op ons pad tegenkomen, bij het vinden van de eigen weg in het geloof. 


 

Kerkbalans 2018, Stand van zaken

Was u ook zo nieuwsgierig wat het eindbedrag van 2018 zou worden. Als college waren we weer reuze benieuwd. Wij hadden de kerkbalans vlag al uitgestoken bij de kerk omdat wij in goed vertrouwen het nieuwe jaar ingingen. En nu op 13 maart is het eigenlijk nog steeds spannend. Omdat nog niet iedereen zijn of haar toezegging heeft door gegeven.  We zitten nu nog onder het begrotingsbedrag van 197.000 euro. Dus is het de vraag of wij dat gaan halen met de nog resterende mensen. Nou kun je daar teleurgesteld van raken maar je kunt dingen soms ook even anders zien. Vorig jaar was het gemiddelde wat u gaf 165 euro en nu met minder mensen is het gemiddelde €167.

Ik wordt daar vrolijk van het betekend dat u de kerk wat waard was en dat heeft u door uw bijdrage laten zien. 

Momenteel staat de teller stil bij € 186.332, maar ik hoop u volgende maand een andere eindstand te laten zien. Dit is gelijk een stille oproep om diegene die de toezegging nog thuis hebben liggen te vragen deze nog even in de brievenbus van de Huve te deponeren.

Namens het college
Geert van der Veer

Gelegenheidskoor 2018

Er komt weer een gelegenheidskoor! Onder leiding van Ad Krijger gaan we een nieuwe cantate zingen: "Een taal van liefde". De muziek is van Chris van Bruggen en Peter Rippen, die ook de bekende oratoria De Appelbloesem en De Graankorrel hebben gecomponeerd. Het muzikale karakter van deze cantate lijk...

Lees meer

Programma voorjaar 2018

    Programma (voorjaar 2018) : Inspiratie & Ontmoeting Eibergen, Rekken en Neede Activiteit Plaats Datum Tijdstip Film:   In a better world Huve Woensdag 17 januari 20.00 uur Bezoek van Evangelische Kirche...

Lees meer

Klooster-midweek bij de Clarissen in Megen

Even weg uit de drukte en sleur van alledag en opgenomen worden in het ritme van de getijdenvieringen van een klooster…Wie deze wens al lang koestert heeft nu de kans deze nu in vervulling te laten gaan. In het middeleeuwse stadje Megen (Noord Brabant) staat een klooster waar de zusters Clarissen w...

Lees meer

Vijfde artikel : `maart 20…

Informatie over de mogelijke overdracht van onze kerken aan de SOGK. Op 15februarij.l. hebben beide  Overdracht Commissies...

Lees meer

De diaconie zoekt versterki…

De diaconie bestaat momenteel uit 7 enthousiaste mensen, waarvan er 4 gaan vertrekken. Kort gezegd zijn de belangrijkste taken va...

Lees meer

Vacatures Kerkenraad, Colle…

De kerkenraad: vergadert 1 keer per maand, 9 keer per jaar.telt nu 14 leden en een notulist Dagelijks bestuur(modera...

Lees meer

Geweld en Religie

Over religieus geweld. Religieus geweld is een hot item. Aan de Universiteit Utrecht waar ik vaak colleges over dit thema geef zi...

Lees meer

Wanneer is KinderKerk?

KINDERKERK Voor kinderen van 2 tot ± 8 jaar 22 april 2018Antonius kerk, Lindevoort 20 te Rekken Van 11.00  tot 11.30 uur...

Lees meer

Koffie Inn / Lunch / Repair…

Elke dinsdagochtend van 10.00 -11.30 uur bent u van harte welkom in de Huve voor een kop koffie of thee. U kunt op de eerste dinsd...

Lees meer

Giften en belastingaftrek

Giften aan allerlei instellingen met een ANBI status, waaronder de kerk, zijn aftrekbaar van de belasting. Hierbij is een drempel ...

Lees meer

Koffiemorgen.

Zowel in de Huve als in Den Hof kunt u één keer per week even binnenlopen voor een kop koffie en een praatje. In de Huve bent u w...

Lees meer

Berichten uit de ‘bed, bad, brood+’-opvang in Groningen,

maatschappelijk werkster Izre Kuiper doet verslag.

Opnieuw moeten we afscheid nemen van een bejaarde gast

In memoriam: Roza Khachatryan, de vrouw van de knuffel

Vandaag, 3 maart 2017, begraven we Roza Khachatryan, 89 jaar, uit Armenië. Zij was de oudste van onze groep van bijna dertig bejaarden in de bbb+ in Groningen. Ze is in korte tijd de tweede gast van wie we afscheid moeten nemen. In december begroeven we Anzhela Balayan, 81 jaar, eveneens Armeense.

Roza en Anzhela kwamen onafhankelijk van elkaar in de bbb+ terecht, maar werden bij ons dikke vriendinnen. Roza was de eerste die arriveerde; vorig jaar maart. Type oude wijze vrouw. Ontzettend lief ook. Ze pakte je altijd met beide handen vast, gaf je een knuffel. Ik ben betrokken, maar heb als maatschappelijk werker natuurlijk geleerd professionele afstand te bewaren. Daar trok Roza zich weinig van aan; je ontkwam niet aan een knuffel.

Ze miste haar vriendin Anzhela vreselijk, de afgelopen 2 maanden. Maar ze had gelukkig kinderen en kleinkinderen bij zich. Roza kwam hier met haar zoon, schoondochter en twee (inmiddels volwassen) kleinkinderen. Hun asielaanvragen waren afgewezen en dus werden ze uit rijksopvang gezet.

Roza was 88, zat in een rolstoel en had onder meer hartproblemen. Uit rijksopvang, op straat gezet. Terwijl ze legaal hier was, want ze had een aanvraag ingediend om op medische gronden te mogen blijven en dat besluit mocht ze in Nederland afwachten. Legaal hier, oud en hulpbehoevend, toch op straat.

Wij namen hen op. Voor de medische hulp kwam een verpleegkundige van thuiszorg langs, verder verzorgde haar gezin Roza. Koken, wassen, schoonmaken, boodschappen doen, mee naar de dokter of het ziekenhuis om te tolken; kinderen en kleinkinderen deden het met toewijding. Ze zijn dankbaar dat Roza een gezegende leeftijd mocht bereiken. “Maar het blijft mijn  oma”, zei de kleindochter tegen me, “en die ga ik missen.”

Wij allemaal trouwens. Het tweede sterfgeval in korte tijd in de bbb+ hakt er in, bij de gasten en bij medewerkers & vrijwilligers. We gaan Roza zo dadelijk de laatste eer bewijzen. Dat heeft ze verdiend. Het is het laatste wat we voor haar kunnen doen, en het minste wat we voor haar kinderen en kleinkinderen kunnen doen.

We tellen nu 28 zestigplussers in onze opvang. Veertien van hen zijn boven de 65 jaar. Bejaarden die op straat worden gezet. Het gebeurt, in Nederland. Het verbaast me eigenlijk dat daar nauwelijks ophef over is. De discussie over ouderenzorg gaat vaak over hoe goed (of slecht) de zorg thuis of in verpleeghuizen is.

Maar dat we in dit land bejaarden op straat zetten als hun asielaanvraag wordt afgewezen; het passeert stilzwijgend. Tot nu toe geen landelijke opwinding hierover, geen petities op sociale media, geen Kamervragen, geen actiecomité.

Sterker nog: er zijn geluiden dat er geen ‘bed, bad, brood’-opvang moet zijn. Waar zouden deze ouderen dan heen moeten? De meesten hebben thuiszorg nodig; hulp met wassen en aankleden, en meestal ook medische verzorging. Op straat krijg je die niet. Dat kan toch niet?

Willen we dat echt: hulpbehoevenden ouderen op straat zetten? Hoe zien we dat, in dit land? Ik vraag het me af. Maar ik ga nu eerst afscheid nemen van Roza Khachatryan. Bedankt voor de knuffels, Roza, rust zacht.

Nienke Pruiksma

Nienke Pruiksma

Theologe,
uitgezonden naar Brazilië

Mijn kerk

 

LogoKinderkerk

KinderKerk

 

Pastoraat Eibergen Rekken-1

Oude Mattheüs en Antonius

2010 09 25

Oude_Matthes
De Oude Mattheüs
Grotestraat 50
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Antonius
De Antonius
Lindevoort 20
7157 AL  Rekken
0545-471217
De Huve-1
De Huve
Grotestraat 52
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Den_Hof_te_Rekken Den Hof
Lindevoort 14
7157 AL  Rekken
0545-431335