WELKOM OP DE WEBSITE VAN DE

PROTESTANTSE GEMEENTE

EIBERGEN - REKKEN.

 

Als Protestantse Gemeente Eibergen - Rekken willen wij een gastvrije gemeenschap zijn, waar mensen aan de ene kant geborgenheid, veiligheid en zorgzaamheid ervaren en aan de andere kant openheid, ruimte en respect.
We ondersteunen elkaar en anderen, die we op ons pad tegenkomen, bij het vinden van de eigen weg in het geloof. 


 

Programma najaar 2018

Programma (najaar 2018) : Inspiratie & Ontmoeting Eibergen, Rekken en Neede Activiteit Plaats Datum Tijdstip Bibliodrama:  Marieke Andela (opgave vóór 1 sept. bij:Herbert Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.  06-40714553) Diekgraven ...

Lees meer

Hoe komen we van naast elkaar leven tot met elkaar leven?

onze samenleving Hoe komen we van naast elkaar leven tot met elkaar leven? De commissie Ontmoeting & Inspiratie van de St. Paulusparochie organiseert opnieuw een ontmoetingsavond met de moslimgemeenschap. In 2017 waren ongeveer 25 mensen te gast in het Islamitische Gebedshuis van Groenlo. We w...

Lees meer

Petitie getekend !!

Afgelopen zondag kon de petitie getekend worden voor Vitalina Koval uit Oekraïne. Tijdens een vreedzame demonstratie om aandacht t...

Lees meer

Opening zomerexpositie ‘waa…

Zaterdag 7 juli werd de zomerexpositie geopend door niemand minder dan Willem Sluiter himself! 350 jaar geleden gebruikte hij de n...

Lees meer

Amnesty International

Elke derde zondag van de maand kunt u van 9.30 -10.00 uur uw handtekening zetten onder een petitie of brief die in de hal van de O...

Lees meer

Uit het pastoresteam

Uit het pastoresteam Afgelopen mei waren we op vakantie in Spanje. Het was mooi weer om te wandelen, maar ook om steden te bekijk...

Lees meer

Vijfde artikel : `maart 20…

Informatie over de mogelijke overdracht van onze kerken aan de SOGK. Op 15februarij.l. hebben beide  Overdracht Commissies...

Lees meer

De diaconie zoekt versterki…

De diaconie bestaat momenteel uit 7 enthousiaste mensen, waarvan er 4 gaan vertrekken. Kort gezegd zijn de belangrijkste taken va...

Lees meer

Vacatures Kerkenraad, Colle…

De kerkenraad: vergadert 1 keer per maand, 9 keer per jaar.telt nu 14 leden en een notulist Dagelijks bestuur(modera...

Lees meer

Geweld en Religie

Over religieus geweld. Religieus geweld is een hot item. Aan de Universiteit Utrecht waar ik vaak colleges over dit thema geef zi...

Lees meer

Koffie Inn / Lunch / Repair…

Elke dinsdagochtend van 10.00 -11.30 uur bent u van harte welkom in de Huve voor een kop koffie of thee. U kunt op de eerste dinsd...

Lees meer

Giften en belastingaftrek

Giften aan allerlei instellingen met een ANBI status, waaronder de kerk, zijn aftrekbaar van de belasting. Hierbij is een drempel ...

Lees meer

Koffiemorgen.

Zowel in de Huve als in Den Hof kunt u één keer per week even binnenlopen voor een kop koffie en een praatje. In de Huve bent u w...

Lees meer

Een juridisch dossier van INLIA:

Waar betrokkenheid en naastenliefde allemaal goed voor zijn

Ze zijn maximaal gemangeld door het asielsysteem maar met hulp van de kerk in Papendrecht,  INLIA, Kerk in Actie en de ‘bed-bad-brood’-advocaat hebben ze het toch gered. De moeder en zus van Khadija Sharif uit Somalië mogen na tien jaar toch in Nederland blijven.

Khadija kreeg jaren geleden een verblijfsvergunning. Ze had een huis, volgde een opleiding tot kraamhulp en was bezig haar leven op de rit te krijgen. Van de ene op de andere dag deelde ze haar huisje met haar moeder en zus, werd ze gekort op haar uitkering omdat ze ‘illegalen’ onderdak gaf en moesten ze met z’n drieën van 40 euro per maand leven.

De moeder en verstandelijk beperkte zus van Khadija kwamen in 2007 vanuit Somalië naar Nederland. De IND twijfelde aan hun nationaliteit en geloofde niet dat de twee verwant waren met Khadija. Een simpele DNA-test had dit uit kunnen wijzen maar die werd niet afgenomen. Moeder en zus kwamen op straat te staan.

Khadija nam ze in huis maar werd daarom financieel gekort. De Protestantse Kerk in Papendrecht trok zich het lot van de drie vrouwen aan. De kerk wees ze de weg naar de Voedselbank en zorgde voor aanvullende financiële ondersteuning.

En dat bracht de rust die ze nodig hadden. Moeder Sharif wendde zich op advies van INLIA tot de Somalische ambassade in Brussel en wist daar een nationaliteitsverklaring te verkrijgen. Haar nationaliteit was dus vastgesteld. Uit het noodfonds betaalde Kerk in Actie een DNA-test voor moeder Sharif en zo kwam de verwantschap onomstotelijk vast te staan.

Met nieuw bewijs en een nieuwe asieladvocaat die INLIA voor haar regelde, werd opnieuw asiel aangevraagd. Deze asielaanvraag werd ruim een jaar later ingewilligd. Khadija heeft haar opleiding tot kraamhulp weer opgepakt. Haar moeder, die inmiddels 75 jaar is, kan nog een beetje van haar oude dag genieten en haar zusje krijgt eindelijk de hulp en aandacht die ze nodig heeft.

Waar betrokkenheid, naastenliefde en een goed netwerk allemaal goed voor zijn.

Nienke Pruiksma

Nienke Pruiksma

Theologe,
uitgezonden naar Brazilië

Mijn kerk

 

LogoKinderkerk

KinderKerk

 

Pastoraat Eibergen Rekken-1

Oude Mattheüs en Antonius

2010 09 25

Oude_Matthes
De Oude Mattheüs
Grotestraat 50
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Antonius
De Antonius
Lindevoort 20
7157 AL  Rekken
0545-471217
De Huve-1
De Huve
Grotestraat 52
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Den_Hof_te_Rekken Den Hof
Lindevoort 14
7157 AL  Rekken
0545-431335