WELKOM OP DE WEBSITE VAN DE

PROTESTANTSE GEMEENTE

EIBERGEN - REKKEN.

 

Als Protestantse Gemeente Eibergen - Rekken willen wij een gastvrije gemeenschap zijn, waar mensen aan de ene kant geborgenheid, veiligheid en zorgzaamheid ervaren en aan de andere kant openheid, ruimte en respect.
We ondersteunen elkaar en anderen, die we op ons pad tegenkomen, bij het vinden van de eigen weg in het geloof. 


 

Programma najaar 2018

Programma (najaar 2018) : Inspiratie & Ontmoeting Eibergen, Rekken en Neede Activiteit Plaats Datum Tijdstip Bibliodrama:  Marieke Andela (opgave vóór 1 sept. bij:Herbert Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.  06-40714553) Diekgraven ...

Lees meer

Deze maand schrijven we naa…

Deze maand schrijven we naar de president van Sri Lanka De Sri Lankaanse journalist en cartoonist Prageeth Eknaligoda verdween op...

Lees meer

Wanneer is KinderKerk?

KINDERKERK Voor kinderen van 2 tot ± 8 jaar 14 oktober 2018Antonius kerk, Lindevoort 20 te Rekken Van 11.00  tot 11.30 u...

Lees meer

zesde artikel : oktober 201…

Informatie over de mogelijke overdracht van onze kerken aan de SOGK. zesde artikel : oktober 2018 Na de zomer is het overdra...

Lees meer

Opening zomerexpositie ‘waa…

Zaterdag 7 juli werd de zomerexpositie geopend door niemand minder dan Willem Sluiter himself! 350 jaar geleden gebruikte hij de n...

Lees meer

Amnesty International

Elke derde zondag van de maand kunt u van 9.30 -10.00 uur uw handtekening zetten onder een petitie of brief die in de hal van de O...

Lees meer

Uit het pastoresteam

Uit het pastoresteam Afgelopen mei waren we op vakantie in Spanje. Het was mooi weer om te wandelen, maar ook om steden te bekijk...

Lees meer

De diaconie zoekt versterki…

De diaconie bestaat momenteel uit 7 enthousiaste mensen, waarvan er 4 gaan vertrekken. Kort gezegd zijn de belangrijkste taken va...

Lees meer

Vacatures Kerkenraad, Colle…

De kerkenraad: vergadert 1 keer per maand, 9 keer per jaar.telt nu 14 leden en een notulist Dagelijks bestuur(modera...

Lees meer

Geweld en Religie

Over religieus geweld. Religieus geweld is een hot item. Aan de Universiteit Utrecht waar ik vaak colleges over dit thema geef zi...

Lees meer

Koffie Inn / Lunch / Repair…

Elke dinsdagochtend van 10.00 -11.30 uur bent u van harte welkom in de Huve voor een kop koffie of thee. U kunt op de eerste dinsd...

Lees meer

Giften en belastingaftrek

Giften aan allerlei instellingen met een ANBI status, waaronder de kerk, zijn aftrekbaar van de belasting. Hierbij is een drempel ...

Lees meer

Koffiemorgen.

Zowel in de Huve als in Den Hof kunt u één keer per week even binnenlopen voor een kop koffie en een praatje. In de Huve bent u w...

Lees meer

Ze moet tijdens de dienst even weg lopen, de jonge vrouw. Zo grijpt de dienst deze zondag van het jubileumweekend haar aan. “De voorgangers vertellen over mijn leven, over mijn verdriet”, vertelt ze later, “Al jaren leef ik hier als illegaal met mijn moeder op straat. Niemand zag onze pijn, alleen God. En nu hebben we deze mensen gevonden. Nu is er licht.”

De afsluitende viering van het jubileumweekend 30 jaar Charter van Groningen, op zondag 24 juni, stond helemaal in het teken van vluchtelingen in nood én in het teken van licht. Het licht dat niet te doven valt, het licht van hoop, van redding voor iedereen. De 12 weken durende kaarsenestafette die door Nederland ging, kwam hier tot besluit. De kaarsen werden binnen gebracht door vertegenwoordigers van kerken uit alle provincies, voorafgegaan door een kaars die binnen werd gebracht door een lid van de Karengemeenschap in Nederland - als vertegenwoordiger van de internationale vluchtelingengemeenschap.

De Martinikerk was bijzonder goed gevuld voor de bijzondere afsluiting van het jubileumweekend. Dat weekend kende vele ontroerende momenten. Samen de maaltijd delen op zaterdag, bijvoorbeeld. Gasten van het weekend en gasten uit de bbb+opvang van INLIA, jong en oud, van allerlei gezindten, van allerlei achtergronden, samen aan tafel.

De prachtige Wall of Hope, gemaakt door jongeren van onder andere het Maartenscollege in Haren. Muzikanten en zangers uit de bbb+opvang die samen met het koor van opnieuw het Maartenscollege ‘Iedereen is van de wereld’ ten gehore brengen. De uitreiking van de Levende Stenen aan de jonge ambassadeurs van Defence for Children en aan 16-jarige Toby Perez Riquelme uit Amsterdam; jongeren die zich uit geheel eigen beweging inzetten voor vluchtelingen in nood. Voorbeelden voor ons allen.

De expositie van de befaamde dokter Pietro Bartólo uit Lampedusa, met foto’s over zijn werk op het kleine eilandje in de Middellandse Zee waar zoveel vluchtelingen aankomen. Het Drentse tentenkamp uit 1997 ‘revisited’ met een expositie, door Ineke Bakker, voormalig algemeen secretaris van de Raad van Kerken in Nederland, net als toen geopend met het opnieuw aansteken van de stormlantaarn. De nieuwe gemeenschappen die zich aansloten bij het verbond door het Charter te ondertekenen.

Het jubileumweekend was niet bedoeld als een feest, daarvoor is het charter dat zoveel jaar geleden werd opgesteld nog te pijnlijk actueel. Zie de eerste zinnen die 30 jaar geleden werden opgetekend: “De situatie van vluchtelingen en asielzoekers in Europa is verontrustend. Er is een algemene tendens bij de Europese regeringen om grenzen te sluiten en de binnenkomst van vluchtelingen en asielzoekers een halt toe te roepen.

Het weekend was bedoeld om elkaar te steunen, te bemoedigen en aan te moedigen. Om samen verschil te maken in het leven van mensen in nood. Want dat is wat het charter al 30 jaar doet. Er werd stilgestaan bij wat we vermogen als we samen de handen uitsteken naar vluchtelingen in nood. En dat is veel. Dat biedt kracht en hoop, zoals bezoekers zeiden. “Bemoedigend”, “ontroerend” en “hoopgevend” zo luidden veel van de reacties die INLIA mocht ontvangen.

Op de website van INLIA vindt u het volledige verslag in tekst en foto’s en filmpjes van de diverse onderdelen.

Oproep

Was u bij het jubileumevenement eind juni en heeft u misschien foto’s gemaakt? Wij zouden die foto’s graag ontvangen! We maken een foto-album op de website van INLIA en plaatsen daar ook graag uw bijdragen. U kunt ze sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

Nienke Pruiksma

Nienke Pruiksma

Theologe,
uitgezonden naar Brazilië

Mijn kerk

 

LogoKinderkerk

KinderKerk

 

Pastoraat Eibergen Rekken-1

Oude Mattheüs en Antonius

2010 09 25

Oude_Matthes
De Oude Mattheüs
Grotestraat 50
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Antonius
De Antonius
Lindevoort 20
7157 AL  Rekken
0545-471217
De Huve-1
De Huve
Grotestraat 52
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Den_Hof_te_Rekken Den Hof
Lindevoort 14
7157 AL  Rekken
0545-431335