De roze wip

Bij de grensmuur tussen Mexico en de Verenigde Staten verbinden ze de mensen: de roze wippen. Het kunstproject is bedacht door architect en activist Ronald Rael. Hij wil daarmee de kinderen uit de twee landen met elkaar verbinden.

Het is een plek waar menen lol hebben, met elkaar kunnen praten en gelukkig kunnen zijn. De wip staat symbool voor hoe de mensen uit de twee landen in politieke zin met elkaar verbonden zijn: Als je aan de ene kant iets doet, heeft dit effect op de andere kant. Een briljant en ontroerend kunstproject dat de politieke pijn van dit conflict aan het licht brengt. Rael is een voorbeeld van iemand die op een moeilijke plek in een moeilijke situatie hoop creëert. Een filmpje leert ons hoe iets kleins verschil kan maken in deze wereld:  https://tinyurl.com/y5zmeehb

Geschreven door Jantine van lersel-Veenhof in Woord en Dienst, oktober 2019)