Dank U wel!

Het is altijd weer een wonder om te ervaren wat de aarde, de bomen ons aan groente en fruit schenken.

Elk jaar wordt in protestantse kerken de dankdag voor gewas en arbeid gevierd.  De dankdag werd in 1653 vastgesteld in Overijssel. Voortaan zou de dankdag gevierd worden op de eerste woensdag van november. Aanvankelijk lag de nadruk op het danken voor de groei van gewassen waardoor iedereen van dagelijks eten kon worden voorzien. Toen de industrialisatie toenam werd het een dankdag voor gewas én arbeid.  Dankdag valt dus altijd in de herfst, in de oogsttijd. Een goed gekozen moment om eens extra stil te staan bij alles wat God geeft.  Dat we te eten hebben, onderdak, kleding, is reden tot dankbaarheid. Maar als je veel ontvangt, wil je er ook van delen. In de kerk wordt op verschillende momenten: ‘Dank U wel’ gezegd en gedeeld.

Op zondag 27 oktober danken en vieren dat we ook dit jaar hebben kunnen oogsten.Wij nodigen u van harte uit om op zaterdag 26 oktober tussen 10.00-11.30 uw oogst; groente en fruit, jam, sap of andere producten uit de tuin bij de Huve te brengen. Daarnaast vragen wij u om zelf zoveel mogelijk taarten of cakes/koeken te bakken. Deze eigengemaakte baksels worden dan per punt of plak verkocht tijdens de koffie. Maar natuurlijk worden de taarten/cakes ook verkocht om thuis van te smullen. De opbrengst van de verkoop gaat naar Zorg om Boer en Tuinder. Zo is de dankdag een dag van dankbaarheid om wat je hebt gekregen én wordt vanuit die dankbaarheid gedeeld!