December in the House

Op zaterdag 30 november werd in De Oude Mattheüs het startschot gegeven voor een maand vol activiteiten.

 

Gedurende gehele decembermaand is er een permanente tentoonstelling van de kunstkring Berkelland B-Art.  De activiteiten en events zijn de hele maand gratis toegankelijk. 

Lees de volledige agenda!

Voorstelling KRAS /kerf Haidar  Habash

Dinsdag 10 december 19.30 uur is de Syrische vluchteling Haidar Habash in De Oude Mattheüs van Eibergen, Hij is uitgenodigd door de werkgroep Amnesty Berkelland en de diaconie. Haidar vertelt over zijn vlucht van Aleppo naar Zelhem.  In zijn voorstelling ‘KRAS | kerf’ geeft hij een stem aan de beelden in zijn hoofd. Hij vertelt zijn verhaal door flarden tekst en eigen gedichten. Daarbij wordt hij ondersteund door het instrument dat hem het meest dierbaar is: de klarinet. De voorstelling wordt begeleid door twee muzikanten: de Syrische Ghaeth Almaghoot (klarinet en düdük) en de Turkse Barış Ofluoğlu (contrabas).  De prachtige, authentieke muziek ondersteunt het verhaal geweldig. Dichterbij het je kunnen inleven wat het voor vluchtelingen betekent huis en haard te moeten verlaten, kun je niet komen. Na afloop van de voorstelling die ongeveer een uur duurt, is er gelegenheid om met Haidar in gesprek te gaan.  De voorstelling is gratis toegankelijk.     

Het programma van Amnesty International tijdens December in the House.